Pohlídka zákulisí Městského divadla Brno

června 07, 2016

V úterý 24. 5. měly děti z druhých tříd možnost navštívit a prohlédnout si zákulisí Městského divadla v Brně. Divadlem nás provázela paní Helena Brzobohatá, která má v divadle na starost komunikaci s veřejností. Během hodinové komentované prohlídky si žáci prošli hereckými šatnami, zkušebnou orchestru, příručním skladem kostýmů,viděli zkoušku v baletním sále, prohlédli si paruky ve vlásenkárně, navštívili místnost, kde se šijí kostýmy pro herce. Viděli hudební i činoherní scénu, dokonce si mohli zazpívat společnou písničku „na prknech, která znamenají svět“.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o tom, jak funguje divadlo a příprava jednoho představení. Viděli jsme prostory, které běžný divák nenavštíví a byli jsme z toho nadšení. Za zprostředkování prohlídky divadla děkujeme paní Dofkové.

Jitka Králíková

Přidat komentář
Matemetika v přípravných ročnícíchPo stopách slavných Přemyslovců

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty