Podzimní tvoření v hodinách slohu a literatury

listopadu 11, 2022

Atmosféra podzimu přímo vybízí k tvůrčí činnosti. Žáci v 8. B a 8. C projevili svůj básnický talent a v rámci třídy vytvořili dlouhá pásma, která líčí podzim ve všech jeho podobách.

Halloween dal zase podnět k vytvoření strašidelných příběhů v 9. B. Žáci se nezalekli a vytvořili celou řadu mini sešitků s vlastními horory. Při čtení některých z nich tuhla krev v žilách.

A co jiného udělat na podzim než zalézt si někam do tepla s knihou v ruce? Deváťáci četli a pracovali se slavným příběhem Malý princ. Ve skupinkách zpracovali téma knihy, zaobírali se osudem jejího autora, přemýšleli, kreslili, uvažovali a výsledkem jednotlivých aktivit jsou plakáty, které celou knihu vystihují a charakterizují.

Tamara Novosáková

Dějepis hravěVyhodnocení sběru kaštanů