Podzimní dalton - ovoce a zelenina

listopadu 30, 2021

Když máš málo vitamínů,

jez ovoce a zeleninu.

Mrkev, hrášek, cuketa,

to je pane dobrota.

Švestky, hrušky, jablíčka,

zdraví sedne na líčka…

V letošním školním roce jsme začali zařazovat prvky daltonské výuky. Děti se učí pracovat samostatně, spolehnout se tak samy na sebe, ale také spolupráci s ostatními. Učí se vyhledávat informace, pracovat s textem.

Naše první daltonská výuka byla na téma Podzim, ovoce a zelenina. Žáci z 2.A, 2.C a 2.E plnili úkoly. Dozvěděli se, jak rozdělujeme ovoce, jaké máme druhy zeleniny, kterou část zeleniny využíváme, zopakovali si podzimní měsíce a proměny přírody na podzim. Součástí daltonu bylo i výtvarné tvoření. Nechyběla ani ochutnávka ovoce a výroba ovocných jednohubek, které jsme pak s chutí smlsli.

Jitka Králíková, Andrea Švecová, Simona Urbičová

Kroužek atletikyHrátky s objemem
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty