Podívali jsme se na Kostariku

května 31, 2022

Po dlouhé pauze k nám opět zavítala společnost Prales dětem pod vedením Milana Jeglíka, světově známého ochránce přírody, který chrání ekosystémy po celém světě. Jeho projekt NEPZ (Nejbohatší ekosystémy planety Země) vkládá naděje především do nastávající generace. Každý rok si Milan Jeglík s dalšími lektory připraví pro žáky základních škol sérii přednášek, ve kterých čerpají zkušenosti z ochrany přírody a při kterých promítají fotky a filmy pořízené přímo v chráněné přírodě. Díky letošní přednášce děti zavítaly na exotickou Kostariku a seznámily se s místní flórou a faunou. Nejvíce je zaujalo, že na Kostarice neexistují zoologické zahrady. Místní obyvatelé se tam vzdělávají přímo v národních parcích a obdivují zvířata v jejich přirozeném prostředí. Přednáška děti nadchla a inspirovala je k lepšímu přístupu k přírodě.

Za 4. a 5. třídy a 6. B Martina Kozderová

Příroda plná tajemství aneb dalton trochu jinakBarevný týden
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty