Péče o zdraví v 9. třídách

prosince 18, 2018

Co je to zdraví a jaké jsou jeho aspekty? Které determinanty ovlivňují zdravotní stav jedince? Proč je důležitá psychohygiena? Čím se zabývá chronobiologie?

Na tyto a mnohé další otázky už umí odpovědět žáci 9. ročníku, kteří se více než měsíc aktivně podíleli na projektové výuce v hodinách výchovy ke zdraví.  Prvním úkolem bylo s pomocí školních tabletů vyhledat, roztřídit a zpracovat informace týkající se zadaných okruhů. Poté museli žáci získaná data zpracovat do grafické podoby. Vytvořené plakáty byly využity jako opora pro prezentaci témat před třídou. V poslední fázi své práce si žáci vyzkoušeli učitelskou profesi na vlastní kůži, když získané vědomosti nejen nahlas přednesli, ale také transformovali do textu, který posloužil jako zápis učiva pro ostatní spolužáky. Vše samozřejmě pod kontrolou vyučující.

A proč všechna ta práce? Zdraví je největší devizou našeho života, není samozřejmé a jeho kvalita je proměnlivá. Čím dříve si člověk tuto skutečnost uvědomí, tím má větší šanci na život prožitý ve zdraví.

Mgr. Věra Křenová

Silový čtyřboj – naše premiéraExkurse Brno
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty