Páťáci slaví postup do republikového finále

Červen 12, 2019

Překvapivého a fantastického výsledku dosáhli žáci 1. stupně, kdy získali 1. místo v okresním a následně 2. místo v krajském kole Atletického trojboje. Tento úspěch žáky posunul do republikového finále.

S minimem zkušeností, bez speciálního vybavení a prakticky bez tréninku nastoupili naši páťáci ve čtvrtek 23. 5. v Tišnově a o týden později 30. 5. v Brně proti svým vrstevníkům, kteří bývají často členy atletických klubů Jihomoravského kraje. Soutěžilo se v následujících disciplínách –  běh na 50 m, skok daleký, hod míčkem a štafeta na 4 x 60 m.

  1. 5. 2019 – Tišnov, okresní finále

                   běh 50 m              skok daleký              hod míčkem            pořadí jednotlivců

Družstvo A:

Crhová Zuzana                8,3 s                     355 m                        27,10 m                          7.

Pavlíčková Rozálie         7,8 s                      391 m                        19,50 m                          5.

Grimm Šimon                 8,1 s                      414 m                        40,90 m                          2.

Souček Jaroslav              7,7 s                      370 m                        35,10 m                          8.

 

Družstvo B:

Vítková Ester                  8,6 s                      355 m                        15,90                             18.

Zahradníčková Lenka     8,0 s                      382 m                        23,40 m                          4.

Hrůza Jan                        8,3 s                      396 m                        27,00 m                         14.

Šobr Jakub                      8,7 s                      320 m                        23,10 m                         30.

 

Celkové pořadí:           Družstvo A 1. místo,

Družstvo B 10. místo

Zúčastnilo se 17 týmů, 34 dívek a 34 chlapců

 

  1. 5. 2019 – Brno, krajské finále

                            běh 50 m              skok daleký                hod míčkem         celkové pořadí

Pavlíčková Rozálie            7,9 s                      387 m                         18,36 m                       7.

Zahradníčková Lenka        8,1 s                      358 m                         30,74 m                       5.

Grimm Šimon                    8,2 s                      392 m                         41,84 m                       6.

Souček Jaroslav                 8,2 s                      375 m                         37,68 m                       9.

 

Celkové pořadí družstev: 2. místo

Zúčastnilo se 8 týmů (16 dívek a 16 chlapců).

Republikové finále se koná 19. 6. 2019 v Turnově. Věříme, že si naši atleti závody užijí, předvedou to nejlepší, co v nich je, a budou se vracet s hromadou skvělých zážitků.

              Děkujeme za předvedené výkony a skvělou reprezentaci naší školy.

 Renata Karpíšková, Lukáš Nápravník

Co se děje ve školní družině?Epopej moderních dějin dokončena!
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty