Pasohlávské děti se ve světě neztratí

října 18, 2021

Pasohlávky jsou sice malá obec, ale jsou obec významná. Představitelé obce Pasohlávky chápou výzvy, před kterými budou stát v budoucnu naše děti, proto se také podílejí na reformách, které probíhají na pohořelické škole. K úspěchu v moderním, propojeném světě našim absolventům nestačí jen znalost faktů, ale na naší škole se učí i samostatně a tvořivě myslet, využívat moderní technologie a komunikovat v několika cizích jazycích.

Děkujeme zřizovateli školy za vytvoření podmínek k inovacím i v Pasohlávkách. Základní škola v Pasohlávkách dostala výpočetní techniku pro nově koncipovanou výuku informatiky už od 3. ročníku, sadu pro výuku robotiky a mateřská škola nový interaktivní dotykový displej.

K další novince v tomto školním roce patří i dobrovolná výuka angličtiny, která byla nabídnuta všem žákům základní i mateřské školy, což se setkalo s enormním zájmem u všech 40 dětí.

S angličtinou se v pasohlávské MŠ seznamují děti už od 2 let. Nejedná se o klasickou výuku cizího jazyka, jak si představujeme ze školních lavic. Děti si angličtinu osvojují přirozeným způsobem, stejně jako se učí mateřskému jazyku, a to formou her, písní a pohybových aktivit.

Video Angličtina na ZŠ a MŠ Pohořelice

Jak vlastně taková hodina probíhá?

Děti navštíví v mateřské škole plyšová ovečka Dolly, která mluví pouze anglicky a děti se s ní snaží komunikovat jejím jazykem. Na začátku anglického 30minutového bloku se s dětmi Dolly přivítá a zazpívá si písničku. Poté je hravou formou seznámí s novou slovní zásobou. V průběhu roku se budeme učit barvy, čísla, zvířata a hračky. Dále následuje obvykle blok zpívání a tance, kde velkou roli hraje i neverbální komunikace. Potom si procvičujeme novou slovní zásobu formou pohybových her, popřípadě krátké dramatizace.  Nakonec se ovečka Dolly s dětmi rozloučí a těšíme se na příští týden.

Nora Škorpíková

„Výlet“ na MadagaskarZáložky ze Slovenska nám udělaly radost
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty