Padne jazykový rekord?

června 15, 2018

Naše škola se v jarních měsících zapojila do projektu „Obří jazykové pexeso“. Projekt pořádá jazyková škola Contexta. Školy z celé České republiky se pokouší vytvořit národní rekord tím, že vytvoří co největší obrázkové pexeso hratelné v různých cizích jazycích. Každý žák mohl nakreslit jednu dvojici pexesových kartiček na libovolné téma. Ke každé kartičce napsal slovo, které jeho obrázek vystihuje, a to v českém i v cizím jazyce. Zúčastnily se naše děti od 1. až do 9. třídy a malovaly slova v angličtině a v němčině. Celkem se nám podařilo namalovat 110 dvojic pexesa anglických a 60 dvojic německých. Z takových kartiček pak bude vytvořena webová aplikace, která všem jazykozpytcům umožní procvičování slovní zásoby na různá témata.

Obrázky se všem povedly, a tak věříme, že se i my staneme součástí velkého úspěchu.

Kateřina Pikulová

VZPoura úrazůmPirátská plavba a ZOO Hodonín – 1. A a 1. C
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty