Osmáci navštívili Českou televizi

listopadu 30, 2017

V mediální výchově se žáci osmých ročníků seznamují s tématy, které se týkají médií. Postupně jsme se zabývali novinami, rozhlasem, televizí a filmem. Teď už se nějakou dobu věnujeme internetu a bezpečnosti na něm a zanedlouho nás čeká reklama a její vliv na nás. Mimo této teorie jsme začátkem listopadu dali dohromady další číslo školního časopisu. Abychom zažili více praxe, vyrazili jsme v úterý 28. 11. na exkurzi do brněnského studia České televize.

Tam nás přivítala milá paní Volejníková, která hned trefně odhadla, že s naší skupinou bude veselo. Nejdřív si nás vyzkoušela z pořadů, které se v Brně natáčí, a pak nás postupně provedla jednotlivými pracovišti i zákulisím. Podívali jsme se do maskérny a kostymérny, což zaujalo hlavně holky. Ve skladu rekvizit jsme si prohlédli třeba panely používané v oblíbeném AZ kvízu. Zajímavá byla i technická pracoviště – obrazové a zvukové střižny i technická kontrola.

Nejvíce nás nadchla natáčecí studia plná osvětlení, ve kterých se mnozí z nás vžili do rolí televizních hvězd. Nejprve jsme navštívili největší studio, ve kterém se natáčí pořad Dobé ráno. Většina z nás využila možnosti sednout si do křesílek, zahrát si na moderátory tohoto pořadu a udělat si pěkné fotky. Jiní pózovali před kamerami a objevovali se na obrazovkách v pozadí. Úspěch mělo i studio, kde se natáčí zprávy. Místnost plná kamer, čtecích zařízení a další techniky zaujala snad každého. Za známým moderátorským pultem se nadšeně vyfotily i paní učitelky.

V pozadí studia jsme mohli pozorovat několik lidí pracujících v newsroomu, tedy v místnosti, kde se zpravodajství tvoří. To je jedna z mnoha informací, které jsme zaznamenávali do pracovních listů. Paní průvodkyně jsme se tedy stále na něco vyptávali a ona nám ochotně odpovídala na všechny dotazy. Dozvěděli jsme se třeba, co a jak často se zde natáčí, jak dlouho trvá natočit některé pořady a nalíčit moderátory, kolik je zde zaměstnanců, kteří moderátoři zde pracují atd.

Prohlídku televize jsme si vážně užili. Domů jsme se vraceli obohaceni o spoustu zajímavých informací a plni dojmů. A někteří z nás přemýšlejí, že by jednou v televizi třeba i rádi pracovali.

Veronika Gajdošová

Listování v ZŠ a MŠ PohořeliceSenorady 25. 11. 2017
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty