Olympiáda v anglickém jazyce

února 14, 2022

Po dvou letech jsme se konečně dočkali možnosti uspořádat opět soutěž v konverzaci v anglickém jazyce. Možná právě ta dlouhá pauza způsobila, že žáci se zúčastnili v hojném počtu. V kategorii I. A (6. a 7. ročník) bylo 23 soutěžících a kategorii II. A (8. a 9. ročník) reprezentovalo 22 žáků. Soutěž se dokonce kvůli tomu protáhla na dva dny – 10.–11. 2. 2022.

Nejprve všechny čekal poslech, po němž následovala samotná konverzační soutěž. Organizátorky se rozdělily na dvě trojčlenné poroty. Mladší žáky posuzovaly M. Augustová, A. Bartesová a G. Plechatá, starší kategorie se ujaly H. Konečná, J. Muzikářová a B. Sanytrová.

Každý soutěžící si vylosuje jedno z daných témat, má chvíli na přípravu a pak už představí své myšlenky porotě. Porotkyně s každým soutěžícím konverzovaly na dané téma a snažily se také zmírnit trému některých soutěžících uklidňujícím hlasem, pomocnými otázkami či možností popsat obrázek. V silné konkurenci nebylo slabých výkonů, za což všichni účastníci obdrželi sladkou odměnu. Na stupních vítězů však mohou být vždy jen tři. Nejlepší z každé kategorie budou školu reprezentovat v okresním kole, které proběhne 16. března 2022 v Modřicích.

Výsledky:

I. A

1. místo Vojtěch Abrahám, 7. C

2. místo Valérie Koubková, 7. C

3. místo Andrej Holík, 6. D

II. A

1. místo Lucie Švestková, 8. B

2. místo Stanislava Marjanovič, 9. C

3. místo Naděžda Cernei, 9. B

Přestože se některé paní učitelky účastnily této soutěže poprvé, proběhla bez problémů a všem se nám líbila. V březnu budeme našim zástupcům držet palce, aby v okresním kole vyhráli.

Lyžák 2022Zápis k povinné školní docházce
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty