Okresní kolo zeměpisné olympiády

února 26, 2018

V úterý 20. února vyrazila trojice výherců školního kola zeměpisné olympiády do Modřic, aby se zde zúčastnili kola okresního. Tady je čekal celkem tříhodinový test, který se skládal ze tří částí – práce s atlasem, vědomostního testu a praktické části.  Všichni žáci tak museli prokázat nejen své geografické znalosti, ale i schopnost vyhledávat informace v atlase, pracovat s textem, propojovat informace atd. Když k tomu přidáte časový limit a kapku nervozity, kterou s sebou účast na okresním kole přináší, je jasné, že nešlo o nic jednoduchého.  A jak si naši zástupci vedli? Lucka Valentová na své první zeměpisné olympiádě skončila mezi 15 šesťáky na 13. místě, Ondra Daněk se mezi 17 sedmáky umístil na 11. místě a Martin Zákoutský v kategorii 8. a 9. ročníku obsadil 13. místo z 19 zúčastněných žáků. Všichni tři si jistě zaslouží pochvalu za účast a budeme doufat, že se příští rok dočkáme lepších výsledků. Na tom však musíme ještě trošku zapracovat.

Veronika Gajdošová

Lov na QR kódyProjektové vyučování prvních tříd
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty