Ohlédnutí za prázdninami

října 10, 2017

Během září jsme si ve třídách 3. A a 3. C společně, ve dvojicích či skupinkách hodně povídali o tom, kdo, s kým a kde co prožil, co zajímavého viděl, vytvořil, chytil, přečetl, navštívil… Díky prázdninovému kufříku, který dostali žáci na konci 2. ročníku, si děti uschovaly prožitky z letošních prázdnin, které nemusí být již nikdy zapomenuty, protože kufřík se dá kdykoliv otevřít, a tak napsané vzpomínky v naší mysli obnovit.

Něco z kufříků: V podzemí Pálavy žije půlmetrová žížala; … Kostel sv. Petra z Alkantary v Karviné vlivem poddolování klesl o 37 m a naklonil se o 6,8°…, v Lednici byly sochy z mořského písku, Kinder Welt na zámku v Miroslavi, …

Na konci druhé třídy jsme žákům i Vám rodičům přáli, abyste si zasloužené volno s dětmi užili a připravili jsme vám úkoly k plnění. Máme radost, že někteří z vás s dětmi postavili přehradu na potoce, zažili východ slunce, spali pod širákem, tančili v dešti, procházeli se s dětmi potmě v lese, šli na úplňkovou výpravu atd..

Samozřejmě, že jsou rozdíly v tloušťce kufříků, tj. kolik je toho zapsáno či nalepeno, a mnohdy je vidět i pomoc rodičů a to je věc, za kterou vám chceme poděkovat, protože bez vás by u některých nic nevzniklo. Teď si můžete kufříkové dílo uschovat a kdykoliv s vašimi dětmi vzpomínat na prožité léto roku 2017.

Marie Bednářová, Tamara Gazdíková

Pomníky dobyPrvňáčci v knihovně
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty