Ve středu 22. 3. 2023 se konalo v Ivančicích okresní kolo sportovní soutěže Odznak všestrannosti. Naši školu odjelo reprezentovat patnáct žáků:

1. FURCHOVÁ Denisa (7. B)
2. KRATOCHVÍLOVÁ Natálie (7. B)
3. TOMANCOVÁ Lucie (7. B)
4. KNIRSCH Michal (7. B)
5. ŠABATKOVÁ Eliška (7. C)
6. BOŠČÍK Jakub (7. C)
7. ROUZKOVÁ Kristýna (7. D)
8. RYGIELOVÁ Isabela (7. D)
9. BROCLAWIK Pavel (7. D)
10. NGUYEN Duy Khanh (7. D)
11. SOUČKOVÁ Marie (8. A)
12. NĚMEČEK Jiří (8. A)
13. ŠVEC Robin (8. A)
14. TOMÁŠOVÁ Kateřina (8. C)
15. ŠESTÁKOVÁ Michelle (8. C)

Odznak všestrannosti jsou závody, které organizuje Český olympijský výbor. Žáci se mezi sebou mohou porovnat a zjistit svoji pohybovou všestrannost. V okresním kole (v našem případě v kole Brno–venkov) se soutěžilo v pěti disciplínách:

1. trojskok z místa
2. hod medicinbalem (odhod obouruč vzad přes hlavu)
3. skákání přes švihadlo po dobu 2 minut,
4. provádění kliků po dobu 2 minut
5. běh s basketbalovým míčem (obíhání dvou kuželů)

Závodilo se v rámci družstev, ale i individuálně (každý sám za sebe). První dvě družstva a první dva žáci/žákyně z každého ročníku postupují do krajské kola. V soutěži družstev jsme obsadili šesté, tedy nepostupové místo. Zadařilo se nám ale individuálně. SOUČKOVÁ Marie (8. A) a BROCLAWIK Pavel (7. D) postoupili do krajského kola. Krajské kolo se koná 23. 5. 2023 v Brně na atletickém stadionu Moravské Slavie. Všichni a především pak oba dva postupující si za své výkony zaslouží pochvalu. Držte jim v květnu palce!

Mgr. Barbora Kopřivová