Oddechové místo na škole

června 11, 2019

Poslední půlrok se na naší škole nesl v duchu vytváření oddechového místa, které je realizované v rámci projektu „KaPoDaV – Podpora kariérového poradenství, podnikavosti pro udržitelný rozvoj a dalšího vzdělávání v Jihomoravském kraji”. Žáci se věnovali realizaci klidového místa, které vzniklo z nevyužívaného prostoru na škole.

Z diskuse vzešel seznam nápadů, jak vše uskutečnit. Důležitým krokem byl i finanční plán. Ten byl představen vedení školy. Žáci si rozvrhli dílčí úkoly a vypracovali harmonogram činností. Výsledkem se stal vylepšený prostor plný barev, který je rozčleněn na zónu sedací, herní a výukovou. Je vybaven malou knihovnou s časopisy a encyklopediemi, mapou světa, nástěnkami, antistresovými omalovánkami, sedacími vaky a podsedáky, stolem a různými hrami. Vše je doplněno květinami, zejména sukulenty. Může být používané v hodinách, o přestávkách, školní družinou i četnými kroužky.

Jedním z cílů projektu bylo zvelebit prostor školy, vytvořit klidové místo s herními i naučnými prvky. Tím hlavním cílem však byla samotná aktivita žáků. Naučili se pracovat s metodou brainstormingu, komunikovat, spolupracovat, plánovat, třídit nápady a umět je převést do reality.

Novinky z pralesaObhájily zlato
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty