Nový kroužek dílen

října 15, 2018

Vezměte do ruky ocasku a upněte si dřevo do svěráku, hlásí po příchodu do třídy paní učitelka. Žáci s nadšením berou do ruky pilku a chystají se řezat dřevo k výrobě ptačí budky. To je začátek našeho kroužku dílen, do kterého se děti z šestého ročníku přihlásili. Výrobek jsme si zvolili společně.

Nejen kroužek dílen funguje na naší základní škole. Do dílen chodí žáci z druhého stupně pravidelně. Šesťáci se učí pracovat se dřevem a sedmáci s kovy. Zruční žáci si mohou vybrat i volitelný předmět, ve kterém prohlubují své manuální dovednosti až do deváté třídy.

V posledních letech se z médií dovídáme o chybějících řemeslnících a o potřebě kvalitního technického vzdělávání. V pohořelické základní škole si význam výuky řemesel uvědomujeme, a proto jsme především z evropských dotací zrekonstruovali školní dílnu. Pokud máte o tento kroužek ještě zájem, neváhejte mě kontaktovat.

Jitka Benová

Volby do Školního parlamentuNávštěva školy
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty