Novinky z pralesa

června 10, 2019

S nástupem jara opět přijeli Milan Jeglík a Zuzana Koloušková ze společnosti Prales dětem, která se věnuje celosvětové záchraně vzácných ekosystémů. Přivezli novinky z projektu a nová videa z pohořelické fotopasti umístěné v indonéském pralese. Beseda se tentokrát točila kolem záchrany lidoopů, především goril v africkém pralese , kde společnost Prales dětem bojuje proti pytlákům. V budoucnu by rádi zřídili rezervaci pro ohrožené nosorožce. Tentokrát se ale beseda stočila i na jižní Moravu, kde poslední dobou vzrůstají problémy s trávením zvěře karbofuranem, což je pro přírodu velmi nebezpečné a může to mít dalekosáhlé důsledky. Více informací se dozvíte na adresách:

www.karbofuran.cz, www.nepz.czwww.pralesdetem.czwww.oceandetem.cz.

Cesta do PolskaOddechové místo na škole
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty