Nová učebna přírodních věd ve škole

února 18, 2022

V únorových dnech se žákům naší školy otevřela nově vybudovaná učebna pro přírodovědné předměty. Nahradila malou a dnes už nevyhovující laboratoř v přístavbě na Dlouhé ulici. V místnosti je připraveno 24 míst pro výuku chemie, fyziky, přírodopisu a zeměpisu. Učebna je zaměřena na badatelsky orientovanou výuku spojenou s oblíbenými pokusy. Současným trendem ve výuce je zapojovaní informačních technologií, i proto jsou pro žáky připraveny dotykové počítače typu All in one a sady elektronických čidel PASCO. Mohou pozorovat a zaznamenávat naměřené hodnoty CO2, tlaku, teploty, napětí, zrychlení, pohybu aj. Úložné prostory se již plní laboratorním sklem, kufříky z projektu Bezva chemie s žákovskými sadami na pokusy, mikroskopy, ochrannými brýlemi, chemikáliemi, plášti a kahany. V závěrečné části realizace jsme opět oslovili Daniela Kratochvíla, našeho bývalého žáka, který namaloval na zdi originální tematické malby.

Součástí projektu je i vybudování relaxační zóny ve dvorní části mezi budovami na ulici Dlouhá. Díky tomu tak žáci získávají možnost využívat i venkovní zákoutí školy, které bylo dříve nevyužité.

Celkové náklady na projekt dosáhly 2,5 mil. Kč. Dotace, kterou škola získala, byla ve výši 2 002 614,25 Kč z Integrovaného regionálního operačního programu (MMR). Velké poděkování za dofinancování patří osvícenému zřizovateli naší školy, městu Pohořelice.

Přejeme žákům hodně nových zážitků s přírodními vědami v nové laboratoři.

Mgr. Zuzana Kouřilová a Mgr. Lukáš Mertlík

Kuřimská běžecká ligaSbírka pro útulky
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty