Nová informatika ve 3. třídách

listopadu 21, 2022

Že jste nikdy neslyšeli slovo algoritmus? Přitom doma určitě máte nejednu „knížku algoritmů“. V jistém smyslu tak totiž můžeme chápat i jakoukoliv kuchařku s oblíbenými recepty. Vaše děti ze třetích tříd (3. A, 3. B, 3. E), se kterými jsme se již pustili v rámci konceptu nové informatiky do tématu Programování, vás o tom jistě rády poučí. Ovládáme také „roboty“, malé Blue-Boty, a všechny nás to náramně baví. Není to hračka (programovat jim trasu), musíme při tom pořádně přemýšlet. Učíme se takzvaně informaticky myslet, a to není jen o počítačích. Na těch jsme ještě nebyli, ale chystáme se již příští hodinu. Snad to bude stejná zábava!

Mgr. et Mgr. Veronika Dorotíková

učitelka Informatiky na 1. stupni

Den přírodních věd v zoologické zahradě v BrněPlavecký výcvik
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty