Netradiční výuka angličtiny

března 19, 2018

Když nekoukáme do učebnic…

V rukou našich zvídavých, po vědomostech hladových žáků se v hodinách angličtiny neobjevují jenom učebnice a pracovní sešity. My učitelé se snažíme pracovat s nejrůznějšími materiály a vymýšlet zábavné aktivity, abychom naše obecenstvo zaujali. Ne vždy je to úkol snadný, zvlášť v 2. pololetí devátých tříd. Pro upevnění gramatických pravidel a rozšiřování slovní zásoby používáme pracovní listy, hrajeme různé hry, předvádíme pantomimu nebo třeba kreslíme.

A právě poslední zmíněné aktivitě se první březnovou hodinu věnovali naši deváťáci. Pokyn zněl jasně – vezmi si obrázek, nikomu ho neukazuj a sousedovi se ho snaž popsat tak, aby nakreslil co nejvěrnější kopii. Úkol to byl opravdu náročný – na slovní zásobu, porozumění mluvenému slovu, ale i na vytvoření gramatických konstrukcí, které se při popisu obrázku v angličtině používají.

Žáci 9. tříd se úkolu zhostili se zodpovědností a nadšením sobě vlastním a pustili se do práce. Pod jejich tužkami vznikla umělecká díla nesmírné kvality. Ale nejenom to. Kromě toho, že jsme se u práce pobavili, si žáci upevnili novou gramatiku a slovní zásobu. Věřím, že s popisem obrázku v angličtině už nebudou mít žádný problém. Člověk se prostě nejlíp učí, když ani neví, že se učí.

Mgr. Monika Ježová

Olympiáda v anglickém jazyceProjekt KOUŘENÍ
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty