Netradiční týden na Lidické

května 14, 2023

Cílem tohoto projektu bylo zpestřit si školní výuku netradičními aktivitami a zažít školu trošku jinak.

Každý den jsme měli jiné téma a někdy bylo opravdu náročné se na určitý den připravit.

V pondělí přišli do školy místo žáků dámy a gentlemani, kteří vypadali, že se zrovna chystají na slavnostní událost, jako je svatba, divadlo nebo promoce. Název tohoto dne byl gala den.

Úterý jsme pojmenovali jako recyklační den, kdy děti s rodiči mohli popustit uzdu svoji fantazii. Některé děti vyráběly doplňky k oblečení, jiné přinesly neobvyklé truhlíky na květiny, doma vyrobenou obuv z překližky či kartonu, kabelku ušitou ze staré pláštěnky, jiné děti měly oblečení zhotovené z nejrůznějších materiálů. V tento den jsme si hodně povídali o ekologii.

Asi nejméně náročný na přípravu byl Líný den. Do školy jsme přišli v pyžamu, župánku, někdo měl pohodlné tepláky. Nechyběl ani polštářek či deka.

I další dva dny jsme si užili.  V den šíleného účesu jsme si mohli prohlédnou různé variace úpravy vlasů. Nechyběly ani barevně laděné účesy, učesané různé fontánky, palmičky či hnízda, která byla protkaná ovocem, květinami či drobnými živočichy.

Důležitý pro nás byl i čarodějnický den. Ve třídách v tento den probíhalo projektové vyučování či daltonská výuka, která byla zaměřená právě na toto téma. Děti vyráběly pomazánky, obložené talíře, vařily lektvary, chytaly netopýry, luštily křížovky a plnily spoustu dalších úkolů, které pro ně připravily paní učitelky.

Celý týden byl netradiční a pro paní učitelky i rodiče docela náročný. Všichni jsme si to ale náležitě užili a určitě budeme chtít tyto aktivity v budoucnu zopakovat.

Mgr. Jitka Králíková

 

 

Plavecký úspěchHry bez hranic
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty