Netradiční hodina

března 17, 2021

Každý rok se žáci šestých tříd účastní adaptačního pobytu. I když nám to letos situace nedovolila, jako nová třídní učitelka 6. B jsem hledala možnost, jak žáky poznat i mimo běžné hodiny angličtiny. Zároveň jsem chtěla do online prostředí vnést nějaký nový společný zážitek, na který budou rádi vzpomínat a kterým si časem připomenou jejich vstup na druhý stupeň základní školy.

Záměr se podařil a 16. února se téměř celá třída sešla na netradiční online hodině tance. Děti si pod vedením zkušené lektorky Pavly Lužné z tanečního studia Stolárna měly možnost za znění největších latino hitů osvojit taneční kroky salsy, bachaty, samby a jiných.  Lektorce bych touto cestou chtěla poděkovat za vstřícnost a ochotu podílet se na našem projektu, dělala to vše ve svém volném čase a zcela zdarma. Mé díky patří i samotným žákům za jejich hojnou účast za to, že vystoupili ze své komfortní zóny, zapli  kamery a tanec si náležitě užili. Závěrem přidávám pár komentářů od samotných žáků:

 „Hodina se mi hodně líbila. Bylo to příjemné obohacení hodiny. Určitě by se mi líbily další podobné hodiny. Mentorka byla příjemná a vybrala i jednoduché tanečky. Líbilo se mi vše.“ (A.H.)

Hodně jsem se bavil a užíval si to a protože to nebylo jen sedění u počítače   jen úkoly úkoly a úkoly.“ (A.M.)

„Dobrý den paní učitelko, úterní hodina se mi moc líbila.

Není nic, co by se mi nelíbilo. Lektorka byla skvělá.“ (A.K.)

„Dobrý den, paní učitelko, to tančení bylo dobrý; smáli jsme se a aspoň jsem se po dlouhé rozhýbal .“ (O.V.)

„Taneční hodina se mi líbila, určitě bych uvítal více takových to hodin, ale muselo by to být i na jiné téma, ale jinak super.“ (M.M.)

„Ta hodina byla skvělá, dokonce i moje mamka tančila. Tancovala jsem celou dobu, druhý den jsem nemohla vstát, ale to nevadí.“ (A.M.)

Mgr. Zuzana Potůčková, 6. B

Společně to zvládneme aneb distanční výuka v 2. BCo se děje ve 3. B?
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty