Nejmladší školní atleti

září 03, 2015

Základní škola je již od počátku tohoto školního roku přihlášena do projektu Atletika pro děti do škol, který se snaží naše menší v 1. až 5. ročníku zapojit co nejvíce do pohybových aktivit. Heslo projektu zní: Běhej, házej, skákej rád, atletem se můžeš stát! My jsme tedy nelenili a začali od přední atletické disciplíny – běhu. Přihlásili jsme 16členné družstvo do Štafetového poháru, kde jsme v pondělí 20. 4. poměřili síly na okresním kole soutěže, které se konalo v Oslavanech. Díky vstřícnosti pana ředitele jsme vyrazili privátním mikrobusem a mohli se soustředit pouze na dobrý výkon a krásy jižní Moravy.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách: 8 x 100 m, 8 x 200 m. V obou štafetách jsme se střídali ve vedení s atleticky vytrénovaným družstvem Oslavan, ale bohužel jsme na ně nestačili. Nutno podotknout, že atletika v Oslavanech má dlouhou tradici a někteří účastníci štafety byli přímo členy atletického oddílu. Proto v žádném případě nesmutníme, ale jsme motivováni k dalšímu trénování.

V květnu se díky tomuto projektu mohla uskutečnit druhá akce – atletický den. Naskytla se možnost vypůjčit si atletickou sadu od firmy Jipast, která poskytuje kompletní atletické pomůcky vhodné pro žáky 1. stupně.

Závodilo se nejprve ve středu 20. 5., kdy si žáci 0. – 3. ročníku vyzkoušeli 10 disciplín: 1) vrh koulí, hod diskem, 2) hod na cíl oštěpem, raketkou, míčkem 3) hod oštěpem, raketkou, míčkem (měřený), 4) slalomová štafeta družstev, 5) skok z místa, 6) skok daleký, 7) běh přes překážky, 8) sprint a dvě doplňkové disciplíny – „sbírání oříšků“ a „biatlon“. Žáci 4. a 5. ročníku poměřili své síly v sedmiboji, který proběhl v pondělí 25. 5.

Akci hodnotíme jako velice vydařenou! V první řadě nám přálo počasí, děti byly ve skvělé sportovní náladě, kdy podávaly jen ty nejlepší výkony a paní učitelky zvládaly výtečně organizační přesuny po sportovištích. Velký dík však patří všem pomocníkům ze 6. C a 9. B. Ti plnili na výbornou svou funkci rozhodčích a zapisovatelů a ukázali, že dokáží pro své mladší spolužáky připravit skvělé sportovní dopoledne.

Přidat komentář
Anglie 2015Daltonské vyučování v 5. A

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty