Nečekaný výlet prvňáčků

června 06, 2019

Ve středu 29. 5. se děti nemohly dočkat, kdy už vyrazí především na pirátskou plavbu po Moravě. Jakmile všechny tři třídy vyjely autobusem z Pohořelic, nejenže začalo pršet, ale především nám zavolali, že kvůli povodňové vlně je plavba zrušena. Paní učitelky napadlo, že zámek Milotice není daleko, je krásný a třeba nás vezmou na prohlídku. Vzali a navíc byli moc ochotní. Na tomto zámku natáčeli filmovou pohádku Za humny je drak. V zámeckém parku se procházeli krásní pávi, kteří nás provázeli svým křikem. Po skupinkách nás průvodce provedl interiéry líbezného zámku, jehož kastelán je autorem populárního románu Poslední aristokratka. Výklad děti vydržely poslouchat celou hodinu, protože byl poutavý a přizpůsobený věku. Velice zábavné byly kostýmované prohlídky, doporučujeme tam s dětmi znovu zajet.

Zámecká paní dávala dětem hádanky na klavír a mluvila s nimi i kněžna v nádherných šatech jako majitelka zámku. Děti se často ptaly, mnohé byly na zámku poprvé. Vše se nám tam líbilo, i zmrzlina byla dobrá. Nakonec jsme zvládli i ZOO v Hodoníně, zvířata, která jsme chtěli najít, tam měli: papoušky, lvy, žraloka, fenka, opice aj.

První výlet se opravdu vydařil, děti byly nadšené a paní učitelky spokojené, již teď se těšíme na další.

S pozdravem 1. A, 1. B, 1. C

Tvoření ke Dni matekNádherná Praha stověžatá
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty