Návštěva v Paradiesstadt

června 25, 2018

V rámci výuky reálií německy mluvících zemí se skupina žáků pod taktovkou paní učitelky Dariny Leitnerové vydala objevovat Německo. Jejich cílem se stalo studenty z celého světa oblíbené město Jena ve spolkové zemi Durynsko (Thüringen). Výhodou toho města je také to, že zde žije bývalá paní učitelka Martina Hubáčková, která se na dva dny stala pro své bývalé žáky průvodkyní.

Jena je město známé díky firmám JenOptik a Carl Zeiss, které se zabývají nejen optikou, o čemž se žáci přesvědčili na volně přístupné výstavě. Také díky univerzitě Friedrich Schiller Universität, která nabízí nespočet studijních oborů, získalo tohle město světový věhlas.

První kroky vedli dopoledne na kopec Landgrafen, z kterého se žákům, po vyšlapání sto padesáti schodů, naskytl krásný pohled na Jenu. Zde dostali žáci pracovní list, který měli za úkol během dne vypracovat, odpovědi získali poslechem výkladu a samozřejmě odměna je neminula. Na Landgrafen se dozvěděli první zajímavosti o Jeně, například, že zde žil, jak Johann Wolfgang von Goethe, tak i Friedrich Schiller, čím je Jena po světě známá a kde se dá dobře najíst.

Poslední informace byla velice důležitá, protože se blížila doba oběda. Po sestupu zavítala skupinka na tzv. Wagnergasse, která večer ožívá. Nachází se zde totiž hospody a restaurace, mimo jiné i pivnice Hurvínek, ve které vám natočí český nefalšovaný Staropramen.

Po obědě navštívila skupina výletníků JenTower, kde měli možnost si z dvacátého osmého patra opět prohlédnout Jenu tentokrát z jiného úhlu. I zde následoval podrobný výklad a popis okolí. Nesměla chybět ani prohlídka starého centra, během které žáci ochutnali místní zmrzlinu.

V pozdějším odpoledni následoval další bod programu. Za příjemné atmosféry, pomalého západu slunce, tónů kytary a vůně grilovaného masa si žáci užili v místním Paradiesparku nejoblíbenější činnost Němců – grilování.

Další den se v brzkých ranních hodinách vydala celá výprava autobusem do Drážďan. I zde proběhl výklad a návštěva Frauenkirche. Malou odměnou byl pro žáky dvou hodinový rozchod v Prager Straße.

O půl čtvrté se skupinka rozloučila s jejich průvodkyní a vydala se na nástupiště směr Praha, odkud pak jeli vlakem zpět do Brna.

Celá akce byla přijata ze strany žáků s nadšením a i smutkem, že výlet netrval déle.

V závěru bychom rádi poděkovali paní uč. Hubáčkové, za skvělý doprovod, navigaci a poutavý výklad.

Darina Leitnerová

Pasování na čtenářeNa hasičském cvičení
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty