Návštěva brněnského planetária

ledna 18, 2019

V úterý 20. prosince si žáci pátých ročníků vyzkoušeli, jaké to je stát se astronautem. Škola zavítala na návštěvu Hvězdárny a planetária Brno, kde měli žáci zajištěný program s názvem Země v pohybu. Před začátkem programu jsme se vydali do vědeckého parčíku před planetáriem, kde měli žáci možnost osobně si vyzkoušet několik fyzikálních jevů. Především nás zaujalo vážení se a porovnávání vlastní hmotnosti na planetách sluneční soustavy. Paní učitelky se tohoto pokusu raději nezúčastnily. Po svačince a zakoupení suvenýrů konečně nadešel čas na tu největší zábavu a my se usadili na polohovatelné sedačky v digitáriu. První část programu byla zaměřená na noční oblohu a pozorovali jsme hvězdy a blízké planety. Některým se z toho až hlava zatočila. Žáci nás mile překvapili, rozeznávali mnohá souhvězdí a ani záludnější otázky nebyly na obtíž. Ke konci programu se žáci podrobněji seznámili s pohyby Země a jejich důležitostí. Plni dojmů jsme se vrátili zpátky do školy a večer si nechali zdát o cestování vesmírem.

 

Radka Horníčková, Martina Kozderová, Kateřina Pikulová

Let vesmíremBaterkožrout
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty