Následuj mě...

Březen 28, 2019

„Reportér Nicolaas se rozhodne založit si svůj první instagramový účet a nasbírat co nejvíce followerů. Postupem času se začíná více zajímat o pozadí sociální sítě Instagram a odhaluje dobře fungující systém založený na podvádění.“

Takto se začal odvíjet dokumentární film „Follow me“, který jsme vybrali v rámci festivalu dokumentů o lidských právech „Jeden svět“. Ten probíhal v druhé polovině března, krom námi navštíveného Brna, i v dalších 35 městech ČR. Poslední roky se na něm účast naší školy stala nedílnou součástí výchovně-občanského působení. Tentokrát ho navštívili žáci třídy 7. A.

V úterý 26. 3. jsme v intelektuálním prostoru Moravské zemské knihovny zaplnili přední řady, a tak jsme mohli být přímo ve víru následné diskuze s odborníkem o této problematice. Jestli zanechá varování autorů filmu, následně i odborného hosta, před nadužíváním těchto novodobých fenoménů hlubší stopu, ukáže až budoucnost samotných followerů. Já věřím, že nynější mladá generace nástrahy své doby ve většině případů překoná podobně, jako tomu bylo u jiných překážek, které číhaly na nás, dříve narozené.

Lukáš Nápravník

Projekt KouřeníEvropa křížem krážem