Naše první volby v životě!

října 15, 2021

Vlastivěda je pro nás sice novým předmětem, ale brzy jsme všichni zjistili, že není důvod se jí obávat. Získáváme zde totiž spoustu nových informací o naší republice a také si vysvětlujeme, proč je „super“ žít v demokratickém státě. Především kvůli tomu, že máme možnost svobodně volit. Malinko nás zklamalo zjištění, že na ty skutečné volby budeme muset ještě pár let počkat. Ale protože jsme netrpěliví, paní učitelka si pro nás připravila projektový den, ve kterém jsme měli velice důležitý úkol. Zvolit si své zástupce do zvířecího parlamentu! Voleb se zúčastnilo celkem 12 živočichů žijících v ekosystému les a boj to byl opravdu vyrovnaný. Každý zástupce si vytvořil vlastní volební program a při jejich prezentování se pokusil přesvědčit ostatní „živočichy“ o svém zvolení. No musíme přiznat, že rozhodování nebylo vůbec jednoduché, protože volební hesla byla velmi přesvědčivá! Však posuďte sami z fotografií. A kdo zvířecí volby nakonec vyhrál? Samozřejmě že JELEN LESNÍ! Gratulujeme vítězi a poraženým přejeme mnoho úspěchů do dalších voleb.

Mgr. Radka Horníčková

Cesta do pravěku„Výlet“ na Madagaskar
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty