Naše dějepisná naděje

ledna 31, 2017

I v letošním školním roce se naše škola účastnila Dějepisné olympiády a i tentokrát se naši žáci neztratili. Tématem letošního ročníku byla Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. stol. Školního kola se zúčastnilo 31 žáků z 8. a 9. ročníků a rovnou se mezi nimi našli 3 úspěšní řešitelé: Křížová Nikol, Vondruška Boris a v neposlední řadě i Jan Kříž, všichni ze třídy 8. C. Poslední jmenovaný pak díky získanému počtu bodů postoupil jednoznačně do okresního kola, které se konalo 17. 1. na Gymnáziu v Tišnově. Jak uvedl sám Honza, prokousat se všemi náročnými otázkami nebylo nic jednoduchého, a proto výsledkem mile překvapil nejen nás, ale možná i sebe. V celkovém pořadí skončil na krásném 6. místě ze 46 účastníků, přičemž mezi základními školami to bylo místo 4. Případný postup do dalšího kola Janovi unikl pouze o dvě místa. Myslím, že i toto umístění si zaslouží pochvalu. Janovi ještě jednou blahopřejeme a těšíme se na příští rok, kdy, jak doufáme, se Honza opět přihlásí do soutěže a pokusí se zužitkovat své vědomosti i zkušenosti nabyté v letošním roce.

Tamara Novosáková

Výuka dějepisu v 8. ročníkuNejlepší sněhulák
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty