Na výletě za zvířátky

června 24, 2022

V pátek 3. června ráno vyrazily společně třídy 1. B a 2. D autobusem do Rajhradu. Konkrétně do záchranné stanice živočichů, kde nás čekal pan Svoboda. Vysvětlil dětem, jak stanice funguje a jací živočichové se k nim dostávají. Vyprávěl různé příběhy zraněných zvířat, které řešil i ve spolupráci s hasiči nebo Policií ČR (např. se jednalo o popáleniny el. proudem u dravců, spáleniny ohněm u ježků, amputaci křídel vlascem u vodních ptáků, zvěř sraženou auty apod.). Ale zmínil i šťastné konce zvířecích příběhů, kdy se jim podařilo vyléčit zranění a živočicha znovu vypustit do volné přírody. Ti zvířecí kamarádi, u kterých už to nešlo, zůstali v areálu, kde se o ně výborně starají. Viděli jsme mluvícího krkavce, divokou husu, čápy, sovy pálené, orla mořského i orlici královskou sedící na vejcích. Celou dobu nás doprovázel páv, který předváděl vějíř nádherných modrých per. Díky sponzorským darům má stanice peníze na zdravotnický materiál i krmení pro své chráněnce. Děti také přispěly, protože je ochrana volně žijících živočichů velmi zajímá.

Poté jsme se přesunuli do židlochovické obory. Podařilo se nám spatřit odpočívající stádo muflonů chránící svá mláďata. Nechtěli jsme je příliš rušit. Věnovali jsme se i poznávání stromů, protože zde rostou krásné lípy, javory, duby apod.

Výlet jsme zakončili zmrzlinou a společným konstatováním, že se moc vydařil. Budeme vzpomínat na krásně prožitý den.

Výletníci z 1. B, 2. D a paní učitelky S. Zelinková a M. Větrovská

 

Hasiči v PasohlávkáchPohořelické sportovní hry aneb SOUBOJ TŘÍD!
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty