Na tělo ve VIDA! centru

prosince 27, 2018

Poslední předvánoční středu si žáci 9. ročníku zpříjemnili návštěvou zábavního vědeckého parku VIDA! v Brně. Na programu byla prohlídka velkého počtu interaktivních exponátů, které si mohli žáci sami osahat. Někteří si tak např. zkusili moderovat počasí, jiní v hlukové místnosti otestovali svoje hlasivky, další si v rotující místnosti vyzkoušeli účinky odstředivé síly. Změřili jsme si tep a ověřili jsme si, že i pro deváťáky platí, že kdo si hraje, nezlobí, když někteří po několikáté sjížděli skluzavku nebo si hráli v autě určeném pro děti do deseti let.

Druhou částí exkurze byl výukový program Na tělo zaměřený na sexuální výchovu. Žáci byli ve skupinkách seznámeni s fungováním mužských a ženských pohlavních orgánů a poučeni o nejvhodnějších metodách antikoncepce. Teoretický výklad byl ozvláštněn praktickými ukázkami a zajímavými úkoly. Na závěr mohli žáci položit dotazy, na které jim lektoři odpovídali.

Beseda i prohlídka expozice se žákům moc líbily a někteří z nich se sem jistě brzy vrátí.

Veronika Gajdošová, Veronika Šťastná, Petr Řiháček

 

Vánoční přáníFotografie z Paarova zámečku (prosinec 2018)
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty