Na skok do minulého století

listopadu 01, 2018

V pátek 26. 10. jsme s žáky 5. C skočili na stroj času a přesunuli se do období první republiky. A proč zrovna první republiky? Protože nechat si ujít příležitost oslavit 100 let od založení Československé republiky by byl obrovský hřích! Oslavy byly veliké. Čekala na nás spousta ukázek dobových předmětů, které žáci donesli z domácích sbírek, díky ochotné mamince jedné žačky jsme ochutnali prvorepublikové občerstvení a pan ředitel nás nechal nahlédnout do dochované třídní knihy z tohoto období, kterou nedávno našli při probíhající rekonstrukci. Přestože nás oslava velmi bavila, nesměli jsme zapomenout, že jsme ve škole. A tak jsme se učili, jen trochu jinak. Trénovali jsme totiž krasopis, počítali v početnicích, a dokonce nechyběla ukázka z hodiny přírodozpytu. Po náročném učení jsme si oddechli při nácviku charlestonu. Přesto to nebylo všechno! Protože jsme dítka zvídavá, chtěli jsme vědět víc o celé Československé republice ve všech letech a obdobích. Rozdělili jsme se do skupinek a sháněli po stanovištích ve škole odpovědi na otázky o významných osobnostech, vědcích, spisovatelích a sportovcích. Také nás zajímala historie státních symbolů a nechyběly informace o prezidentech. Když se nachýlil konec projektového dne, bylo nám líto, že nám odpadla hodina tělesné výchovy. Ale paní učitelka na to vyzrála a nachystala pro nás závody na koni T. G. Masaryka. Posuďte sami z fotografií, jak náramně nám to slušelo a jak báječně jsme si celý den užili.

Mgr. Radka Horníčková

Trick or treat!Strašidel se nebojíme
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty