Na hasičském cvičení

Červen 25, 2018

Druhé červnové pondělí jsem se svými čtyřmi kamarády začala opravdu zajímavě. Stali jsme se figuranty a ztvárnili jsme pro potřeby hasičského cvičení účastníky dopravní nehody. Když jsme přišli na místo, byl nám zadán úkol vlézt do rozbitých aut a předstírat různá zranění. Po několika minutách chystání přijeli hasiči na místo a začali po jednom vytahovat mé spolužáky z auta. Ptali se, jestli jsme v pořádku, nebo jestli jsme zranění. Každý z nás dostal límec na krk a pásku na ruku, která znamenala, jak moc jsme ohroženi. Bylo to opravdu zvláštní, najednou mě nemohli dostat z auta. Dali na mě deku, která mě ochránila před střepy. Vůbec jsem nevěděla, co se kolem mě děje. Poté mě začali pomalu vytahovat a já se ocitla za chvíli venku. Byla to ta nejzajímavější zkušenost v mém životě, kterou bych ve skutečnosti nechtěla nikdy zažít. Pro mě jsou hasiči ti největší hrdinové. Mají u mě veliký respekt, protože dělat tak náročnou práci může jen málokdo.

Ukázky k nahlédnutí: 12

Adéla Vedralová, žákyně 9. C