My se v kraji neztratíme…

října 23, 2017

I když je pro nás vlastivěda novým předmětem, určitě nepatří mezi ty, kterých bychom se měli bát. Dozvídáme se totiž hodně zajímavých věcí o České republice. Ze všeho nejvíc nás ale stejně zajímalo naše nejbližší okolí, a tak jsme se v rámci daltonské výuky vydali poznávat krásy Jihomoravského kraje a Pohořelic. Nejdříve jsme si připomněli významná města a památky našeho kraje a následně si virtuálně prošli všechna zákoutí Pohořelic. Dokonce i místní žáci občas nevěřícně kroutili hlavou a se slovy: „Tý jo, to jsem nevěděl, na to se půjdu podívat,“ už nedočkavě vyráželi ven z lavic. Na závěr dne jsme se v rámci volitelných úkolů stali odborníky na heraldiku a zkoušeli vymyslet nový znak města Pohořelice. Posuďte sami z fotografií, jak se nám putování po Jihomoravském kraji vydařilo.

Radka Horníčková

Vlastivědná exkurze za zvířátkyMáš pamatováka?
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty