Mažoretky na Slavnostech města Pohořelice

června 16, 2022

Velkou pochvalu posíláme všem mažoretkám za vydařené vystoupení na letošních Slavnostech města Pohořelice, které se konaly ve dnech 11. a 12. června. Všechny byly úžasné. Zvládly vystoupení na tanečním parketě i za nešťastného sluníčka, které jim svítilo celou dobu do očí. Vydařený byl i průvod městem. To je pro každou mažoretku velká zkouška improvizace. Žádná totiž netuší, co kapitánku napadne za prvky. Musí umět dobře vnímat prostor, držet řady i za chůze, všechny musí reagovat stejně přesně na dobu a u toho všeho se pěkně usmívat. Jsme moc rády, že jsme vám mohly konečně po dvouleté pauze předvést náš nový růžový kostým, září na dálku.

Určitě jste postřehli také naši malou mažoretku, která měla to štěstí stát při koncertě skupiny Mirai na pódiu. Ano, letos jsme tancovaly po koncertě slavné skupiny Mirai, která přijala pozvání na naše Slavnosti. Budeme mít pěkné vzpomínky. Nedalo nám to a oprášily jsme skladbu „Chci tančit“ společnou pro všechny týmy. Touto skladbou jsme začaly, potom následovaly naše letošní pódiovky a na závěr nechybělo pochodové defilé na klasickou dechovou hudbu.

Moc jsme se těšily na konec školního roku. Toto vystoupení je pro nás taková tečka za naší celoroční prací. Mnoho času na trénink nebylo, a když bylo, tak nás potrápily všelijaké bacily nebo zavřená hala. Všechny týmy se ale dokázaly po roce a půl covidových zákazů postavit znovu do základu a pokračovat.

Ještě nás čeká vystoupení v Přibicích a potom hurá na zasloužené prázdniny.

Za mažoretky Ivana Poprachová

Pevnost BoyardVlastivědná exkurze do Prahy pohledem dětí
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty