Matematický klokan

května 13, 2022

V letošním roce se žáci naší školy opět zapojili do mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan, která proběhla 18. března 2022. Soutěžící jsou vždy rozděleni podle věku do několika kategorií a řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou řazeny do tří skupin podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4, nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává.

Nejúspěšnějším řešitelem v kategorii „Klokánek“ pro žáky čtvrtých a pátých ročníků, se stal Tomáš Dušek z 5. D, který získal 120 bodů, tedy nejvyšší možný počet a zařadil se tak v republice mezi nejlepší řešitele. Na druhém místě se umístil Martin Urban z 5. D se 105 body a na třetím místě Nicolas Harder z 5. C, který získal 88 bodů.

V kategorii „Cvrček“ pro žáky druhých a třetích ročníků se skvěle umístila Karla Boháčková, žákyně 2. A, která získala 85 bodů z možných devadesáti a překonala žáky vyššího ročníku.  Druhé místo obsadil Šimon Kužela z 2. B se 75 body a třetí místo obsadila Sofie Ďubašáková z 3. A, která získala 72 bodů.

Pokud byste si chtěli nějakou úlohu vyřešit, můžete nahlédnout na webové stránky www.matematickyklokan.net, kde jsou uloženy všechny sborníky z jednotlivých ročníků soutěže.

Větrovská Marcela, 1. stupeň ZŠ

Dvojitý úspěch, dvojitá radostAdaptační kurz Březová