Matematické soutěže na 2. stupni základní školy

října 14, 2016

Naše škola se každý rok pravidelně zapojuje do řady matematických soutěží.

V září jsme se zaregistrovali do Logické olympiády, která se řeší právě v týdnu 8. – 14. října.

V listopadu dostáváme zadání matematické olympiády, kdy první tři úlohy se řeší do ledna (9. ročník do začátku prosince) a druhé tři úlohy do března (9. ročník do poloviny ledna). Okresní kola se potom konají v dubnu (pro 9. ročník koncem ledna).

V únoru se konají školní kola Pythagoriády, kde úspěšní řešitelé opět mohou postoupit do okresního kola.

V druhé polovině března pak zájemci z celé školy řeší Matematického klokana.

Všechny tyto soutěže jsou dobrovolné.

Střední školy však zatím vždy dávaly body za diplomy z těchto vědomostních soutěží. Žáci i rodiče tedy mohou zvážit, kterých soutěží se může žák zúčastnit.

V loňském školním roce zaznamenala naše škola výborných úspěchů: např. v okresním kole matematické olympiády (ta patří mezi nejtěžší matematické soutěže) jsme získali 1., 3. a 7. místo, což je u žáků ze základních škol výborný výsledek (porazili své vrstevníky z gymnázií).

Věřím, že i v letošním roce se žáci zapojí do matematických soutěží a že je bude těšit, že mají možnost se porovnat s ostatními školáky školy, okresu či kraje, popř. celé republiky (např. v Logické olympiádě). Žáci devátých tříd pak mohou dokladovat na středních školách diplomy a získat body v přijímacím řízení.

Za učitele matematiky Eva Jamborová

Exkurze za lamamiPřírodovědná vědomostní a poznávací soutěž
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty