Matematické a fyzikální soutěže na základní škole

září 08, 2015

Školní rok pomalu končí a je čas hodnotit. Nejen ve sportovních soutěžích se u nás soutěžilo, ale i ve znalostních.

Přestože je matematika mnoha žáky považovaná za neoblíbenou, najdou se žáci, kteří se nebojí utkat s ostatními vrstevníky. A ty matematické soutěže nejsou nejlehčí. Chce to nejen dobré počtářské dovednosti, ale i dobré logické myšlení. A jak mi řekla kdysi jedna žákyně: „Myšlení bolí.“

V letošním školním roce se žáci 2. stupně zapojili hned do několika matematických soutěží:

1. Od listopadu probíhalo školní kolo Matematické olympiády. Žáci během září až března vypracovávali 6 těžkých příkladů a v dubnu se nejlepší účastnili okresního kola na Gymnáziu ve Šlapanicích. Tam se vůbec neztratili. Mezi žáky 8. ročníku byla na 1. místě Petra Oháňková (vyučující Eva Machálková)a mezi žáky 6. ročníku se Jiří Veskerna umístil na krásném 4. místě (vyučující Eva Jamborová).

2. V březnu se pravidelně naše škola zapojuje do mezinárodní soutěže Matematický klokan. Soutěžilo 225 žáků z 1. stupně a 125 žáků z 2. stupně. V kategorii Benjamín (6. a 7. ročník) byli nejlepší: Aleš Minařík, Jiří Veskerna a Robin Langer. V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) se nejlépe umístili: Matěj Kurka, Jakub Kalina a Štěpán Pirnus. Také všichni ze 125 účastníků soutěže si zaslouží pochvalu.

3. V soutěži Pythagoriáda soutěžilo 21 žáků z 6., 7. a 8. ročníku. Mezi nejlepší patřili: Jiří Veskerna, Rudolf Caha a Nikola Novotná (všichni 6. ročník). Michaela Macháčková, Vojtěch Misař a Jakub Kurka byli nejlepší z 8. ročníku. Aleš Minařík ze 7. A dosáhl výsledku, kterým se nominoval do květnového okresního kola a zde se umístil na 1. místě. Aleš Minařík školu ještě reprezentoval v okresním kole fyzikální Archimediády, zde zůstal o jediný bod za vítězem (studentem víceletého gymnázia), se ziskem 39 bodů se umístil na vynikajícím 2. místě (vyučující matematiky a fyziky Lenka Černá).

Těší nás, když víme, že i v matematice a ve fyzice se naši žáci v konkurenci ostatních škol neztratí.

Za učitele matematiky  a fyziky Eva Jamborová

Přidat komentář
Výlet školní družiny do Židlochovic 29. května 2015Škola v přírodě – Češkovice, Blansko 11. – 15. května 2015

Přidejte Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty