Lyžák 2022

února 14, 2022
Kapitola I.

Osmáci na blátě

A je to tady! Sotva jsme si rozdali vánoční dárky, balíme rukavice, oteplováky, lyže a snowboardy, abychom si užili tolik očekávaný lyžák. Po roční přestávce se osmáci opravdu těšili a odjíždějící autobusy rezonovaly jásotem.

Po příjezdu nás neodradilo ani skromné množství technického sněhu. Zvládli jsme se rozřadit do družstev a první chvíle si užít.

V následujících dnech nám počasí moc nepřálo, ale osmáci nám předvedli, že nejsou z cukru, a tak bez remcání sjížděli kopec i v dešti. Vyhnout se blátu a obhájit čistou výstroj byla docela výzva.

Prší a prší, jak by určitě neřekl děda Komárek ze Samoty u lesa, a my jsme jen smutně koukali, jak nám mizí poslední zbytky sněhu před očima. Mokré kombinézy jsme tentokrát nechali pořádně vyschnout a trávili čas na chatě při společenských hrách a u ping-pongu. Parta učitelů nenechala nic náhodě a žákům zpestřila program vědomostním kvízem. Ten se setkal s velmi kladnými ohlasy, protože účastníci kurzu si museli lámat hlavu s otázkami ze života jejich oblíbených instruktorů/učitelů.

Ve čtvrtek se počasí konečně umoudřilo, nasněžilo, přituhlo a my jsme si mohli konečně vychutnat zimu na horách.

V pátek, v den odjezdu, naši lyžaři doslova lítali nahoru a dolů, vděční za pořádný sníh na svahu. Rozhodně se nám nechtělo domů. Věřím, že ještě teď zní učitelům v uších nesmrtelný dotaz: „Pojedeme na lyžák i příští rok?“

Kapitola II.

Sedmáci sněhuláci

Učitelé si ani nestihli vybalit krosny a je tu další lyžák. Tentokrát vyrážíme se sedmými ročníky. Autobusy burácí, jede nás přes šedesát.

Vypůjčit výzbroj a rozřadit tak velké množství lyžařů do družstev nebyl žádný med, ale vše jsme zvládli.

Sedmáci byli skvělá parta a hned na začátku ukázali svůj smysl pro humor. Prohraná sázka s paní učitelkou není žádný problém a jeden z účastníků směle baví celý kurz svým novým outfitem, za který by se nestyděla ani dívka na tanečních. Jsou to taky skvělí muzikanti. Nezapomněli doma své kytary a šlágry od Škworů, skupiny Kryštof a Nedvědů jsme zpívali stále dokola.

Tento pobyt byl také výjimečný tím, jak se o nás hezky staral provozní tým chaty. Jeden z kuchařů slavil narozeniny, a tak pro všechny přichystal překvapení v podobě palačinek ke snídani. Chtěli bychom mu tímto moc poděkovat a raději ani nechceme vědět, v kolik hodin musel vstávat, aby vše do snídaně stihnul.

Na rozdíl od minulého kurzu jsme měli o poznání lepší sněhové podmínky, a tak jsme se rozhodli zkusit i jiné sjezdovky v okolí. Hodně sedmáků z prvního a druhého družstva byli velmi zdatní lyžaři. Sebevědomě jsme ovládli i větší svah. A protože jsme měli možnost seznámit se i s jinými školami a kurzy, nezapomněli jsme se s nimi rozloučit pořádnou koulovačkou.

Půlka pobytu vždy patří volnějším aktivitám, a tak jsme se vydali na krátkou procházku do přírody. Pozdravili jsme se s pár běžkaři a na konci túry postavili i pár netradičních sněhuláků.

Ke konci pobytu jsme nestíhali kupovat permanentky, a tak jako předtím jsme se snažili ze sněhu vytěžit maximum. Kurz nám sice trošku překazilo onemocnění covid-19, přišli jsme o poslední večer s maškarním plesem a diskotékou, ale věřím, že až se zase všichni potkáme ve škole, tak si všechno vynahradíme.

Angličtina v parkuOlympiáda v anglickém jazyce