Lochnesky a jiné potvory

května 30, 2016

K příležitosti „narozenin“ přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně vyhlásila Nadace Čez soutěž o tablety. Žáci měli nakreslit a popsat nového maskota elektrárny. Na nejzdařilejší kousky žáků 4. A se můžete podívat zde a držet jim pěsti.

Líza

Tereza Beděrová

Tohle jsem já. Jmenuju se Líza a mám 5 měsíců. Mám ocas, ruce, na kterých mám blány. Divíte se, proč mám pusu na břiše? Je to proto, že jezdím po dně vody a sbírám veškeré nečistoty.

Co dělám celý den a nenudím se tam? Celé dny píšu knihy a skládám písničky.

V zimě ale na dně vody mrznu, a proto si broukám, abych se alespoň trošku zahřála. Za to v létě se pěkně chladím, protože ve vodě je mi nejlíp. Žiju sama, ale čekám, až se jednou nějaký ten kamarád objeví. Někdy přemýšlím, jestli nějaký kamarád na mě nečeká třeba v horní nádrži. J

Lochneska

Kateřina Nováková

Vypadám jako dinosaurus, ale nejsem dinosaurus, jsem zelená a neškodná příšera.

Jmenuju se Ricky a jsem kluk a celý den chytám ryby, v létě plavu ve vodě, ale jenom když je hezky, a v zimě s kamarády dělám blbosti, ale pořád nás to baví.

Když na mě a na mé kamarády někdo útočí, já se nevzdám a taky ho zbiju.

Žiju sám, protože nemám rodinu, ale stačí mi mí nejlepší kamarádi.

Moje potrava jsou ryby, ovoce, zelenina atd. …

Votravnej Zelenáč

Tomáš Odehnal

Je zelený a má červené oko, je všežravec. Jmenuje se Votravnej Zelenáč. Každý den si hledá něco na zub, v zimě spí a v létě si hledá potravu. Rád se koupe, kouše lidi a češe si vlasy.

Žil ve skupinách, ale lidi je nechtěli na světě, protože jedli dobytek. Živí se lidmi a dobytkem, pije lidskou krev.

Sindy

Sára Welzlová

Ahoj, jmenuji se Sindy.

Ráda dělám tunely v elektrárně. V zimě ráda straším lidi a v létě zase jím lidi s hranolky a s kečupem. No tak jsem hodná a někdy se bojím, a to často. Trávím čas v elektrárně s myškami nebo se koupu v bazéně, který nemám. Dodržuji i hygienu, takže se umývám a češu se a pečuji o sebe.

Když jsem byla malá, měla jsem rodinu, ale už mi všichni umřeli, měla jsem 10 000 brášků a 8 600 sester, moje maminka byla hodná a tátu jsem nepotkala. Jo a zapomněla jsem říct, že mi je 10 598 601 let.

Liliána

Viktorie Vintrlíková

Ahoj, jmenuji se Liliána. Je mi pět let. Mám žluto-červeno-zelené tělo a modré oči. Mám čtyři nohy a hlavu jako otočená kapka. Ve dne plavu ve vodě a v noci lovím ryby. Spím v poledne. Všechna roční období prožívám stejně. Žiju ve skupině se svojí rodinou, s babičkou, maminkou, tatínkem, dvaceti sestrami a patnácti bratry. Umím deset minut zadržet dech, udělat stojku a ulovit patnáct ryb najednou. Jím především ryby jako třeba kapry, bělice, cejny.

Flíček

Sofie Svobodová

Ahoj, jmenuji se Flíček.

Mám flekaté celé tělo se zelenou vestou. Je mi 7 let a 6 měsíců. Ve dne hlídám nádrž a v noci spím. V zimě spím zimním spánkem. Jsem hodný, laskavý a přátelský. Žiju sám na dně nádrže. Ale mám kamarádku Niu a s ní plavu z jednoho rohu nádrže zase na druhý. Jím ryby a někdy i mořskou trávu.

Nia

Pavlína Matulková

Ahoj, jmenuju se Nia.

Je mi šest let. Mám nejlepšího kamaráda Flíčka. Mám velkou rodinu, žije tu se mnou babička, dědeček, máma, táta a tři sourozenci. Nejraději plavu s Flíčkem sem a tam. Nejčastěji hrajeme schovku nebo honěnou. Moc ráda jím chaluhy. Často navštěvujeme babičku a dědečka. Občas poškádlím rodiče, ale ne často. Když je zima, ven nechodím a tak se musím zabavit doma, např. si kreslím, čtu si detektivky atd. Ale když je léto, lítám venku od rána do večera. Tak doufám, že mě přijedete navštívit. Já a rodiče bydlíme v dolní nádrži a babička s dědečkem v horní. Tak se mějte hezky.

Skákalka

Kateřina Čížková

Má dvě nohy a dvě ruky se zelenými puntíky. Má velkou hlavu se sedmi krátkými vlasy. Má hnědý nos, fialovou pusu a žluté oči. Živí se rohlíky, které jí házejí lidi, je to býložravec. Má červené uši, oranžové tvářičky a růžovou hlavičku. Je jí 10 let, má šest sourozenců. V zimě spí a v létě si povídá s kamarády. Je hodná a spolehlivá. Po narození si jde svou cestou a každý rok se chodí dívat na své rodiče.

Výšlap do NP PodyjíNově zrekonstruované školní dílny

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.