Listování v ZŠ a MŠ Pohořelice

listopadu 30, 2017

Ve čtvrtek 23. 11. jsme v městském kině zhlédli putovní scénické čtení (propojení divadla s četbou) nazvané Listování. Jedná se o projekt, jehož zakladatelem a tváří je herec Lukáš Hejlík. Již 15 let se snaží přibližovat dospělým i dětem četbu a představovat aktuální knihy od českých i světových autorů.

Spolu s kolegyní Petrou Bučkovou a hercem Alanem Novotným představili dětem postupně tři knihy ze současné literatury pro děti a mládež.

O úspěchu knihy Petry Soukupové Bertík a čmuchadlo svědčí zcela vyprodané zásoby této knihy, které s sebou herci přivezli. Žáci 1. – 3. ročníku knížku zcela vykoupili.

Stejný úspěch sklidila i následující kniha Ztraceni v čase od Petry Braunové, která byla určena žákům 4. – 6. roč. Velmi vtipné pak bylo představení knihy zahraničního spisovatele M. Olliviera Život k sežrání, kde se řešily vtipnou formou aktuální problémy dnešních dospívajících. Úspěch potvrdil neutuchající smích v hledišti i závěrečná děkovačka, která byla odměnou pro herce, stejně tak jako květiny, které obdrželi od našich děvčat.

Ještě jednou děkujeme za Listování, snad se touto formou podařilo nalákat pár nových čtenářů a těšíme se další setkání.

Mgr. Tamara Novosáková

Výukový program – ROBOTIOsmáci navštívili Českou televizi
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty