Květen v Pasohlávkách

června 12, 2017

Měsíc květen byl u nás ve škole a školce plný akcí.

Hned na začátku k nám přijelo loutkové divadélko „Šikulka“ se třemi veselými i poučnými příběhy.

Ve školce jsme potom slavili svátek maminek, kdy jsme všechny pozvali na „srdíčkové odpoledne“ spojené s kreativní dílničkou. Po krátkém programu plném písniček a básniček si děti i rodiče vyrobili různými technikami srdíčka.

22. května nás navštívily dvě studentky medicíny, aby nás seznámily, jak pečovat o své zoubky. Dokonce jsme si všichni vyzkoušeli, jak se zoubky správně čistí.

I letos pro nás připravili kolegové ze základní školy „Dopravní školičku“. Přijel s nimi i policista, který nás seznámil s tím, jak se chovat na cestě jako chodci i cyklisté, čím má být vybavené kolo, jak správně přecházet přes přechod. Jízda zručnosti se nám ale líbila nejvíc.

Starší děti ze školky, které zvládají jízdu na kole, se vydaly na konci měsíce na vyjížďku do areálu. Cestou viděly labutě, malé kačenky, spoustu rybářů. Svačina v přírodě chutnala, to se ví. Projely kolem malé laguny a bez nehody se vrátily zase zpět do školky. Co nás čeká zase příště?

Děti a učitelky MŠ a ZŠ Pasohlávky

Toulky starým kontinentemDětský klub