V prvním pololetí letošního školního roku jsme se se žáky 4. a 5. ročníku, kteří navštěvují kroužek informatiky, naučili spoustu nových věcí. Kromě toho, že jsme si zahráli QR kódovanou, jsme pak také sami QR kódované hry vytvořili a spojili tak informatiku s opakováním anglických slov. Dále jsme se seznámili s virtuální realitou, kde jsme navštívili spoustu zajímavých míst. Podívali jsme se například do římského kolosea, navštívili jsme Stonehenge v Anglii nebo jsme si prohlédli žraloka ze všech stran. Osvojili jsme si i základy programování s malými robůtky Blue- bot a VEX 123. S vexy už jsme zvládli i náročné úkoly jako třeba parkování několika vexů zároveň na předem určené pozice. Jak se nám dařilo, se můžete podívat v přiložených videích, odkazy najdete pod článkem.

Také jsme ale odpočívali, hráli jsme online týmové matematické hry, luštili zašifrované vánoční úkoly nebo jsme chatovali a užívali si čas spolu.

Odkazy na videa:

VEX – parkoviště – Bruno a Saša