Jsme ve finále

května 14, 2019

Díky vytrvalosti a píli se tým Stříbrné tolary ve složení Lucie Loubková, Samuel Kouba, Valerie Žďárská a Naďa Cernei dostal do regionálního i celostátního finále soutěže Rozpočti si to. Po několik měsíců usilovně pracovali a sbírali tzv. chechtáky. Práce se vyplatila a s počtem 485 virtuálních peněz jedou soutěžit do Brna a poté i do Liberce. Splnili úkoly všech tří kol, kreativní a většinu bonusových úkolů. Naučili se přitom tvořit rodinný rozpočet včetně jídelníčku. Stanovit, co je důležité, jak ušetřit a proč je důležité mít finanční rezervu. Spolupracovat, dělat kompromisy. Vyhledávat, třídit a zpracovávat informace, pracovat v programu na tvorbu komiksů, vyhledávat různé finanční produkty na trhu. Nakonec i porozumět záludným pojmům z finanční gramotnosti.

A co bude úkolem ve finále? Zajímavě a co nejpoutavěji představit během  10 minut herní rodinu, využít přitom vytvořené materiály a zhodnotit, co vše se naučili.

Do této soutěže se žáci zapojili díky tříletému projektu KaPoDaV – podpora kariérového poradenství, podnikavosti pro udržitelný rozvoj a dalšího vzdělávání v Jihomoravském kraji s registračním číslem  CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008211.

Držte jim 23. května palce!

Čarodějné učeníAbsolventské práce pošesté
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty