Jarní jarmark

dubna 04, 2018

V předvelikonoční pondělí 26. března 2018 uspořádali žáci 4. a 5. tříd jarní jarmark. Dvorní budova naší školy, jak říkáme „na domečku“, se proměnila ve výstavní sál a přivítala jaro.

Děti ve škole v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností vytvořily množství krásných jarních a velikonočních dekorací. A rodiče, prarodiče, sourozenci i kamarádi se mohli kochat, inspirovat se a výrobky si koupit.

K vidění byly závěsy s motýlky nebo kuřátky, zápichy s beruškou, quillingové ovečky, slepičky i velikonoční vajíčka. Na své si přišli i milovníci keramiky. Děti jim vymodelovaly ptáčky, zajíčky, vajíčka a barevná srdce. Kdo fandí ručním pracím, jistě si prohlédl šité zajíčky, jehelníčky ve tvaru slepičky, svíčky ze včelího vosku nebo třeba drátkované ptáčky zdobené korálkami. Mysleli jsme i na mlsouny, a tak nechyběla zajíčková lízátka, vlastnoručně vyráběné muffiny, lízátka z karamelu a obzvlášť oblíbení popcornoví ušáci. Kdo se teprve chystal vyzdobit si dům velikonočně, jistě se zastavil u věnečků z proutí, dřívkových obrázků, anebo zaječích kelímků a vajíček s osením. Malým i velkým parádnicím jsme nabídli třeba sponky z knoflíků. A pro čtenáře nechyběly ani veselé záložky do knížky.

Jarní jarmark měl mnoho návštěvníků a my jsme s potěšením sledovali jejich úsměv. Věříme, že jsme všechny mile potěšili a zároveň děkujeme za podporu.

Jitka Benová, Oksana Hájková, Radka Horníčková, Bohumila Kolínková,

Martina Kozderová, Kateřina Pikulová, Iva Vaculíková

Recitační soutěž pro žáky 1. stupněPěvecká soutěž 4. a 5. tříd
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty