Jaké byly počátky českého státu?

září 28, 2017

To se dozvíte díky žákům 7. B, kteří přivítali nový školní rok dalším dějepisným projektem. Tentokrát se zaměřili na nejstarší dějiny českého státu.

Na projektu pracovali již v červnu, nyní v září ho vystavili a prezentovali na chodbě školy.

Nejdříve ve dvojicích pracovali na svém LAPBOOKU, což je interaktivní kniha, která slouží nejen k prohlížení, ale i k procvičování. Každá skupina zpracovala své dějepisné téma do podoby úkolů, hádanek, skládaček, křížovek, QR kódů. Vznikly tak originální knihy plné neotřelých nápadů. Jedna z nich byla dokonce vyřezaná ze dřeva.

Projekt byl opět doplněn i o výtvarnou stránku. V hodinách výtvarné výchovy si žáci namalovali středověkou iniciálu, nakreslili portréty významných osobností doby a v neposlední řadě si vyzkoušeli těžkou práci kronikáře. Nejprve museli na „pergamen“ přepsat perem část pověsti Aloise Jiráska

a zároveň ji měli doplnit o iluminace (obrazový doprovod textu). Postupně tak vznikaly krásně zdobené stránky z kroniky.

Vše dohromady vytvořilo jednu velkou interaktivní nástěnku, která může o přestávkách sloužit žákům k procvičování učiva zábavnou formou.

Tamara Novosáková

Malování nás baví…Stravné ve školní jídelně
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty