To se dozvíte díky žákům 7. B, kteří přivítali nový školní rok dalším dějepisným projektem. Tentokrát se zaměřili na nejstarší dějiny českého státu.
Na projektu pracovali již v červnu, nyní v září ho vystavili a prezentovali na chodbě školy.
Nejdříve ve dvojicích pracovali na svém LAPBOOKU, což je interaktivní kniha, která slouží nejen k prohlížení, ale i k procvičování. Každá skupina zpracovala své dějepisné téma do podoby úkolů, hádanek, skládaček, křížovek, QR kódů. Vznikly tak originální knihy plné neotřelých nápadů. Jedna z nich byla dokonce vyřezaná ze dřeva.
Projekt byl opět doplněn i o výtvarnou stránku. V hodinách výtvarné výchovy si žáci namalovali středověkou iniciálu, nakreslili portréty významných osobností doby a v neposlední řadě si vyzkoušeli těžkou práci kronikáře. Nejprve museli na „pergamen“ přepsat perem část pověsti Aloise Jiráska
a zároveň ji měli doplnit o iluminace (obrazový doprovod textu). Postupně tak vznikaly krásně zdobené stránky z kroniky.
Vše dohromady vytvořilo jednu velkou interaktivní nástěnku, která může o přestávkách sloužit žákům k procvičování učiva zábavnou formou.
Tamara Novosáková