Jak pečovat o své zuby

ledna 20, 2016

Žáci 1. tříd se zúčastnili preventivního programu„Jak správně pečovat o zuby.“Dozvěděli se, co mohou způsobit, jaké škody mohou napáchat bacily Emil a Cecil. Co je to zubní plak, zubní kaz, jak si správně vybrat zubní kartáček, jak používat pastu (na kartáček si dáme pastu jen velikosti hrášku) a jak si správně vyčistit zuby.

Děti se pomocí „zázračné fialové tekutiny“, kterou jim byly potřeny zuby, dozvěděly, zda si správně čistí zuby, či ne. Pokud byly zuby jen narůžovělé, vše bylo v pořádku, zuby si čistí velmi pečlivě. Pokud se na nich ale objevily tmavě fialové části, zuby si večer či ráno nevyčistily správně. Tímto zjištěním to ale pro žáky neskončilo. Slečna Klára jim nejdříve na obřím modelu zubů předvedla, jak si správně zuby čistit a pak všem žákům zkontrolovala a opravovala jejich techniku čištění zubů.

Velmi důležitá byla ale i  ta informace, že nemáme podléhat reklamám při výběru správného zubního kartáčku, ale že se při výběru máme řídit čtyřmi body. Správný zubní kartáček má:

1) malou hlavičku,

2) má mít hodně vláken,

3) všechna vlákna mají být stejně dlouhá,

4) vlákna mají být měkká.

Tato přednáška byla velmi poučná, názorná a moc se nám líbila.

                                                                                                                                                                                                                                 Marie Bednářová

                        

Přidat komentář
Florbal – mladší žáciV naší nové knihovně

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty