Jak jsme na 2. stupni recitovali…

března 28, 2018

                Čtvrteční odpoledne 22. února bylo na naší škole věnováno školnímu kolu recitační soutěže. Žáci 2. stupně byli dle ročníků rozděleni do dvou kategorií, které odpovídaly kategoriím oblastního kola, do něhož byli vybráni z každé z nich dva reprezentanti.

                Účast žáků školního kola byla nevídaně velká. Žáci recitovali básně dle vlastního výběru. Měli jsme tak možnost hodnotit přednes oblíbených děl Jaroslava Seiferta, Jiřího Žáčka, Jiřího V. Svobody, Jiřího Suchého, ale i poměrně náročnou tvorbu autorů, jako jsou Jan Zahradníček či Edgar Allan Poe. Následné vyhlášení tří nejúspěšnějších recitátorů bylo následující:

Ve 3. kategorii (žáků 6. a 7. ročníků)

        na 3. místě se umístili dva recitátoři: Filip Karas ze 7. C a Tereza Beděrová z 6. A ,

        2. místo získala Silvie Sýkorová z 6. B

        a 1. místo vyhrála Markéta Kachyňová ze 7. C.

Ve 4. kategorii (žáků 8. a 9. ročníků)

        na 3. místě se umístila Natálie Vedralová z 8. B,

        o příčku 2. místa se dělili opět dva recitátoři, žáci 9. C, Tereza Urbancová a Boris Vondruška

        a 1. místo vyhrála Kristýna Straková z 8. B.

                Dne 14. března jsme se vydali s našimi úspěšnými recitátory do Ivančic, kde se konalo oblastní kolo recitační soutěže. Ve třetí kategorii nás reprezentovaly žačky Silvie Sýkorová s úryvkem díla J. K. Rowlingové a Markéta Kachyňová s básní Kaštánek Jiřího V. Svobody. Za čtvrtou kategorii se účastnil Boris Vondruška, který přednesl úryvek z díla Jana Wericha. Kristýna Straková se naneštěstí z důvodu nemoci účastnit nemohla.

                Výkony našich žáků byly skvělé, ale konkurence byla poměrně veliká, tudíž jsme si nedovezli žádné vyšší umístění. I tak věříme a doufáme, že si žáci den plný přednesu užili, že se pro naše recitátory stal přínosem a inspirací do dalších let a že už o trochu více vědí, jak na to.

Martina Hrdličková, Veronika Gajdošová, Tamara Novosáková

Tak jsme druzí, no a co!Hravě o zdravé stravě
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty