Ivan Stuchlík besedoval na mikulovském gymnáziu

února 23, 2017

Tak to tu ještě nebylo! Že naše škola pořádá pravidelně různé besedy, je už zvykem. Že si na besedu pozveme nějakého spisovatele, také není neobvyklé. Ale že by se tím besedujícím spisovatelem na jiné škole mohl stát náš žák, to by nás asi ani nenapadlo. Ovšem, jak nám ukázal Ivan Stuchlík ze 7.A, nic není nemožné.

O tom, že ve svých třinácti letech napsal knihu a nechal si ji vydat, jsme se už mohli dočíst nejen v našem školním časopise, ale například i v  Břeclavském Deníku.  To zaujalo jednu paní učitelku na mikulovském gymnáziu, která nás oslovila s nabídkou, aby tam Ivan přijel besedovat. A Ivan neváhal a v pondělí 20. února se vydal vstříc novým zkušenostem do Mikulova. Tam se zúčastnil dvouhodinového bloku českého jazyka, který byl zaměřen právě na jeho knihu Nový spolužák. Ivan se zde nejprve představil, povyprávěl, jak ke psaní knihy dospěl a co všechno to obnášelo, následně odpovídal na dotazy žáků z tercie (8. třída) a uděloval jim rady pro případ, že by snad také chtěli projevit svou literární múzu.  Součástí programu byla také společná četba první kapitoly Ivanovy knihy, k níž se žáci pokoušeli napsat vlastní pokračování. Některé výtvory pak náš spisovatel zhodnotil. „To bylo snad ještě lepší než to moje,“ nebál se Ivan s úsměvem v jednom případě uznat.

Tato netradiční beseda byla pro všechny zúčastněné strany jistě přínosem. Možná Ivan někomu z mikulovských gymnazistů dodal odvahu zveřejnit něco ze svého šuplíku a možná se připomínkami a postřehy zúčastněných žáků bude inspirovat při své další tvorbě.

A co vy? Už jste si Nového spolužáka přečetli? Že ne? Tak si knihu neváhejte půjčit ze školní knihovny!

Veronika Gajdošová

Recitační soutěž 2. stupněZa krásnou recitaci, posíláme gratulaci
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty