Integrovaná výuka Jedovnice 2019

června 05, 2019

Již druhým rokem vyrazili žáci osmých ročníků do krásného prostředí Moravského krasu na terénní výuku. Dobrou náladu padesátce žáků nezkazilo ani stále se měnící počasí a častý déšť. Ubytování v komfortně vybavených bungalovech ATC Olšovec a netradiční výuka byla zárukou, že na tento týden žáci nikdy nezapomenou.

Naše první zastavení bylo ve Křtinách. Křtiny jsou jedno z našich nejstarších poutních míst. Navštívili jsme tu barokní kostel Panny Marie, který byl postaven podle návrhu Jana Blažeje Santiniho – Aichela. Zde jsme měli komentovanou prohlídku. Na vlastní uši jsme slyšeli hrající zvonohru, která je umístěna v kryté chodbě, a navštívili jsme i kryptu s lidskými kostmi. Po večeři následovala zajímavá vycházka do zaniklé vesnice Bystřec. Pondělní program začal zavedením terénního deníku, následovalo vymyšlení názvu týmu a vytvoření vlajky. Samozřejmě pršelo. Když se počasí částečně umoudřilo, vydali jsme se do Jedovnic, kde žáci mapovali celý městys. Úterní dopoledne bylo ve znamení češtinářských dovedností. Poté se týmy vydaly na výlet s mapou. Cestou viděly zbytky hutí a různé krasové jevy včetně propadání. V nedalekém pískovcovém lomu žáci ukázali své výtvarné umění. Vytvářeli mandaly z barevných písků a přírodních materiálů. Ve středu týmy mikroskopovaly, dokreslovaly cestu ozobotům, anglicky konverzovaly, skládaly matematické a fyzikální pojmy, v areálu kempu plnily úkoly pomocí QR čtečky. Odpoledne jsme objednaným autobusem jeli do areálu Staré hutě u Adamova na prohlídku železářských pecí. Večer byl věnován sportu, a to zejména vlajkované, která nakonec měla velký úspěch. Čtvrtek patřil přírodním vědám, a to zeměpisu, přírodopisu a fyzice, děti vyráběly fyzikální model z přírodnin. Dokonce proběhl start plastových raket pomocí sody a octu. Odpoledne jsme se vydali na pěší túru do jeskyně Balcarka. Někteří byli v jeskyních poprvé. V pátek proběhlo vyhodnocení, předání cen a cesta domů, tentokrát se sluníčkem.

Během tohoto nabitého programu týmy sbíraly body. K většině aktivit a exkurzí jsme měli připravený pracovní list, který žáci museli společnými silami vypracovat. Zjišťoval, dohledávali informace, někdy i malovali či počítali. Ve volnočasových aktivitách žáci hráli fotbal, volejbal, proběhla stezka odvahy a táborák. Došlo i na zábavu jednotlivých týmů, která byla obzvlášť povedená. Za zmínku stojí například velmi vtipná Partička.

Stejně jako loni se celý pobyt vydařil. Žáci se naučili spolupracovat, dělat kompromisy, zdravě soutěžit. Vždyť i letos o výhře rozhodl poslední pracovní list. Nedílnou součástí bylo prokázání fyzické zdatnosti formou pěších túr. A co přejeme příštím ročníkům? Lepší počasí, dobrou náladu a další zajímavé terénní aktivity.

Není to UFO, ale přátelé létajícího diskuSvátek maminek v mateřské škole
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty