Hurá do divadla!

února 28, 2017

V úterý 21. 2. jsme vyrazili s žáky 9. ročníků za kulturou. V rámci předmětu český jazyk a literatura jsme zhlédli dopolední představení Petrolejové lampy v Národním divadle Brno. Smyslem této návštěvy byla snaha zpestřit žákům hodiny literatury a dopřát jim bezprostřední zážitek z Havlíčkova příběhu, o kterém jsme se učili.

O kvalitách divadelní hry hovoří především kladné recenze, nominace představitelky hlavní ženské role na Cenu Thálie 2016, ale především i samotné ohlasy žáků. Zvláště děvčata byla z představení nadšena, pro některé žáky však bylo téma příběhu příliš těžké. Ale i ti dokázali ocenit skvělé herecké výkony, nádherné kostýmy nebo alespoň okázalou výzdobu prvního elektrifikovaného divadla v Evropě.

Pro mnohé z žáků to byla vůbec první návštěva divadla, proto musím kvitovat jejich snahu dostát společenské etiketě, co se chování a vhodného oblečení týče.

Chápu, že pro dnešní děti nepatří návštěva divadla k největším lákadlům, proto jsem ráda, že většině z těch, kteří se rozhodli s námi jet, se akce líbila. Věřím, že pro ně byla přínosem a že je po mnoha stránkách obohatila.

Tamara Novosáková

Okresní kolo zeměpisné olympiádyTřeťáci ve vesmíru
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty